KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367135
nr 1436 7135
Paul Engdahl
(1888-1976), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1940. Olja på pannå, 41x30, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
Paul Engdahl, svensk målare född i Kristinehamn 1888, död 1976.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 6 december 2021
kl 20:33:05
6/12 15:26:15
Paul Engdahl
Läs mer om Paul Engdahl